Sign In | Create an Account | Welcome, . My Account | Logout | Subscribe | Submit News | Contact Us | Home RSS
 
 
 

The Lineup

October 10, 2012
The Herald-Star

(All times 5 p.m. unless noted)

Today

Girls' Soccer

Indian Creek at Weir, 6 p.m.

Volleyball

Toronto at Bridgeport

Thursday

Boys' Soccer

Weir at Linsly, 4:30 p.m.

Brooke at Wheeling Central, 5:30 p.m.

Girls' Soccer

Brooke at Weir

Weirton Madonna at Wheeling Central

Edison at Magnolia, 5:30 p.m.

Volleyball

Martins Ferry at Buckeye Local, 4:30 p.m.

Bishop Donahue at Toronto, 5:30 p.m.

Union Local at Indian Creek, 5:30 p.m.

Brooke, Parkersburg South at Tyler Consolidated, 5:30 p.m.

Friday

Football

Steubenville Central at Weir, 7 p.m.

Harrison Central at Indian Creek, 7 p.m.

Oak Glen at East Liverpool, 7 p.m.

Edison at Martins Ferry, 7 p.m.

Buckeye Local at St. Clairsville, 7:30 p.m.

Brooke at Parkersburg South, 7:30 p.m.

Weirton Madonna at Notre Dame, 7:30 p.m.

Steubenville at Morgantown, 7:30 p.m.

Saturday

Football

Toronto at Conotton Valley, 1:30 p.m.

Boys' Soccer

Magnolia at Edison, 1 p.m.

Girls' Soccer

Oak Glen at Cambridge, 12:30 p.m.

Volleyball

OVAC Championships

(at Brooke)

CLASS 2A

10 a.m.

No. 1 Steubenville Catholic Central vs. No. 4 Bridgeport, Court 1

No. 2 Frontier vs. No. 3 Clay-Battelle, Court 2

Championship Finals, Court 1, Immediately following semifinals

Consolation Finals, Court 2, Immediately following semifinals

Class 1A

12:30 p.m.

No. 1 Madonna vs. No. 4 Beallsville, Court 1

No. 2 Paden City vs. No. 3 St. John Central, Court 2

Championship Finals, Court 1, Immediately following semifinals

Consolation Finals, Court 2, Immediately following semifinals

(at Steubenville)

CLASS 4A

10 a.m.

No. 1 Oak Glen vs. No. 4 Meadowbrook, Court 1

No. 2 East Liverpool vs. No. 3 Union Local Court 2

Championship Finals, Court 1, Immediately following semifinals

Consolation Finals, Court 2, Immediately following semifinals

CLASS 5A

12:30 p.m.

No. 1 Indian Creek vs. No. 4 Edison, Court 1

No. 2 University vs. No. 3 Parkersburg South, Court 2

Championship Finals, Court 1, Immediately following semifinals

Consolation Finals, Court 2, Immediately following semifinals

CLASS 3A

3 p.m.

No. 1 Shenandoah vs. No. 4 Barnesville, Court 1

No. 2 Tyler Consolidated vs. No. 3 Monroe Central, Court 2

Championship Finals, Court 1, Immediately following semifinals

Consolation Finals, Court 2, Immediately following semifinals

Cross Country

OVCCL Championships

(at Buckeye Local)

with Buckeye Local, Barnesville, Harrison Central,10 a.m.

Wild N Wet Invitational

(at Cameron)

with Cameron, Weir, Wheeling Central, 9 a.m.

 
 

EZToUse.com

I am looking for: